Ata Toprakları Turuna Hazır mısınız

Değerli Mübadiller ve Mübadil dostları, 03.09.2018-08.09.2018 tarihleri arasında planladığımız Ata Toprakları Turu ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
ATA TOPRAKLARI TURU KATILIM SÖZLEŞMESİ

1- KAPSAM:

Bu sözleşme Ankara Lozan Mübadilleri Derneği tarafından düzenlenen Memleket Turuna (Mübadelenin olduğu yerleşim yerlerinin ziyareti) katılmak isteyen katılımcılar ile dernek arasındaki ilişikleri düzenlemek amacı ile hazırlanmıştır. Bu sözleşme derneğin web sitesinde yayınlandıktan sonra her bir katılımcı tarafından tura katılım kararını vermeden önce okunmalıdır. Tura katılım kararından sonra ilk taksit katılım bedelinin dernek hesabına yatırılması durumunda sözleşme hükümleri kabul edilmiş sayılacaktır.

2- SEYAHAT ACENTASI:
PREMIER TUR TURİZM TİCARET ve SANAYİ A.Ş. 

3- TURU DÜZENLEYEN:
ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ

4- TUR TARİHLERİ:
Başlama Tarihi: 03.09.2018
Bitiş Tarihi: 08.09.2018

5- YOLCU SAYISI: 
Yolcu sayısı değişken olabilir, buna göre 01.07.2018 tarihine kadar gezi katılım bedellerini derneğe yatıran ve vize işlemlerine başvurmuş olan toplam yolcu sayısına göre aşağıdaki ulaşım imkânları seyahat acentesi tarafından her hangi bir fark ücreti talep edilmeksizin karşılanır.
- 22 kişi de dahil 22 kişiye kadar katılım sağlanması durumunda 27 kişilik araç
- 22 – 27 kişilik yolcu için 31 kişilik araç 
- 28- 33 kişilik yolcu için 37 kişilik araç
- 34 – 37 kişilik yolcu için 41 kişilik araç 
- 38 – 42 kişilik yolcu için 46 kişilik araç
- 43 – 46 kişilik yolcu için 50 kişilik araç
- 47- 50 kişilik yolcu için 54 kişilik araç 
- Her bir tur için maksimum 50 kişilik yolcu kaydı yapılacaktır. Talebin 50 kişiden fazla olması durumunda farklı tarihte ve güzergahta farklı bir gezi planı ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ tarafından yapılabilecektir.

6- KALKIŞ YERİ: 
Ankaray AŞTİ Çıkışı, G.Ü. İletişim Fakültesi Karşısı, Samsun Yolu Kenarı

7- TUR GÜZERGAHI: 
Ana hatlarıyla Ankara-İstanbul-Gümülcine-Serez-Selanik-Kozana-Grebene-Kayalar-Kesriye-Kavala-Ankara.
Katılımcıların ziyaret etmek istedikleri şehir ve köylere göre tur programı ayrıca belirlenecektir.
Tur gidiş ve dönüş gece yolculukları hariç 5 otel gecelemesi içerecek şekilde gerçekleştirilecektir.

8- TUR ÜCRETİ, TURA DAHİL OLANLAR VE ÖDEME ŞEKLİ:
Kişi başı: 400,00 € (Dörtyüz Avro) (İki kişilik odalarda kişi başı)
75.00 € (YetmişbeşAvro) (Tek kişilik odada kişi başı fiyat farkı)

Tur bedeline, ulaşım, 2, 3 veya 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama, otobüs içi ikramlar, zorunlu seyahat sigortası (70 yaş üstü ilave bedel hariç), rehberlik hizmetlerini kapsamaktadır.

Tura katılacak yolcuların sayıları seyahat bedellerini ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ hesabına yatıranların toplamı olarak kesinleştikten sonra seyahat acentasına ödenecek olan avans bedeli içinden 01.07.2018 tarihinden sonra seyahat sigortaları yapılır. Seyahat sigorta bedelleri ortalama 15 € (onbeş avro) olarak değerlendirilir. Seyahatlerini her ne sebeple olursa olsun tur aracının hareket etmesine 21 gün kalan süre ve öncesinde iptal eden yolculara sigorta bedeli hariç kalan ödediği rakam eksiksiz iade edilir. 21 gün sonrasındaki iptal durumlarında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri ve 1618 sayılı yasa hükümleri uygulanır. Bu iptal ve iade koşulları aşağıdaki gibidir.
- 21 gün ve öncesi iptallerde tur bedelinin 15 AVRO hariç kalan tüm bedeli kesintisiz iade,
- 15 – 20 gün arası iptallerde tur bedelinin 15 AVRO + kalan bedelin % 25 lik kısmı ceza olarak kesilir
- 7 – 14 gün arası iptallerde tur bedelinin 15 AVRO + kalan bedelin % 50 lik kısmı ceza olarak kesilir
- 1 – 6 gün arası iptallerde tur bedelinin 15 AVRO + kalan bedelin % 75  lik kısmı ceza olarak kesilir
- Son 24 saat olan iptallerde ise tur bedelinin tamamı ceza olarak kesilir hiçbir aide para alamaz 

Seyahate ilişkin tüm katılım ücretleri ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ’nin banka hesabında toplanacaktır. Sadece vize almak ihtiyacı duyan katılımcılar gerekli belgelerini PREMİER TUR’a elden veya posta ile iletir ve 120 AVRO vize bedelini doğrudan PREMİER TUR hesabına doğrudan yatırır. Vize işlemleri ve ödemeleri üzerinde ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ’nin bir sorumluluğu yoktur. 

Vize almaları gereken katılımcılar kendi vizelerini almakta serbesttir. Ancak kendi vizelerini almayı tercih eden katılımcılar da vize başvurularının sonuçlarını en geç 14.08.2018 tarihine kadar PREMİER TUR’a bildirmek zorundadırlar. Vizelerini PREMİER TUR aracılığı ile almak isteyen katılımcılar tüm gerekli evraklarını 31.07.2018 tarihinde PREMİER TUR’a vermek zorundadır. Kendisine başvuran katılımcıların vizelerini almak üzere en geç 01.08.2018 tarihinde Yunan Büyükelçiliğine başvuru yapar. Bütün başvurularının en geç 14.08.2018 tarihinde sonuçlandırılması PREMİER TUR sorumluluğundadır. Bu süre zarfında her ne sebeple olursa olsun vize alamayan katılımcıların seyahat katılım ödemeleri kendilerine iade edilir, sadece vize almak üzere yapılan harcamalar ile seyahat sigortaları ile ilgili masraflar iade edilmez.

Otobüste yer numaraları, 5 numaralı koltuktan başlayacak şekilde tura katılacak kişilerin ilk taksiti ödemelerinden sonra ödeme tarihi önceliğine göre ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ tarafından yapılacaktır.

Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında tura katılanların gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek, içki telefon ücretleri, mini bar, kuru temizleme v.s. program dışı hizmetlerin bedeli otelden çıkış esnasında yolcularımız tarafından peşin olarak ödenecektir.

9- OTOBÜS, ULAŞIM VE KONAKLAMA TESİS BİLGİLERİ: 

Turun başlangıcından bitimine kadar Tur otobüsleri 2016 model veya üzeri özel otobüs olacaktır. Otobüslerde iki şoför ve bir muavin bulunacaktır. Seyahat sırasında yolcuların ihtiyacı olan ikramlar muavin tarafından aksatılmadan yerine getirilecektir. Otobüslerde internet hizmeti gidişte Ankara-İpsala Sınır Kapısı ve dönüşte İpsala Sınır Kapısı-Ankara arasında verilecektir.

Ulaşıma ilişkin yol güzergâhı ve gezilecek yerler katılımcılara göre DERNEK tarafından belirlenecektir.

Konaklama yapılacak oteller 2, 3 veya 4 yıldızlı olmak üzere  tüm katılımcılar bir otelde kalacaktır.  Ankara’dan bu tur için mihmandar (Tur sorumlusu) olarak PREMİER TUR’un sahibi veya adına tam yetki ile hareket edecek yetkili personeli eşlik edecektir. Tur süresince özellikle sınır geçişlerinde ve olası rutin kontrollerde normalden çok daha uzun zaman kayıplarına neden olmamak üzere her türlü tedbiri almak, personel, araç, konaklama ve sigorta gibi konularda gerekli her türlü belgeyi kontrolden önce hazır etmek PREMİER TUR ve seyahat mihmandarın sorumluluğundadır. 

Ayrıca, Gümülcine’den turun bitimine kadar, profesyonel Yunanca bilen tur rehberleri Otobüslerde bulundurulacak ve ziyaretlerde tercüme hizmetleri verilecektir.

Tur programında yer alan panoramik şehir turları ve diğer turlar PREMIER TUR TURİZM ve SAN. A.Ş. sorumluluğundadır.

10- SEYAHAT SİGORTASI:
Tura katılanların yurtdışında bulundukları sürece oluşabilecek her türlü riske ve probleme karşı sigortalanması PREMIER TUR TURİZM ve SAN. A.Ş. tarafından yapılacaktır. 70 yaş üstü sigorta farkı katılımcı tarafından ödenecektir. Seyahat sigortaları 01.07.2018 tarihinde yapılacak ve bu tarihten sonra gerçekleşecek tüm cayma ve para iade şartları 8 (sekiz) no’lu maddedeki kurallar geçerlidir. 


11- SORUMLULUK:
Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek her türlü siyasi olay, grev, afet, hava şartlarındaki olumsuzluklar, devletler arası ilişkilerden doğabilecek her türlü değişik ve gecikmelerde mücbir bir sebep nedeni ile taraflar sorumlu tutulmayacaktır.

Yurtdışı otel standartları, Türkiye’deki otel standartlarından değişik olup o ülke Turizm Bakanlığı’nca onaylanmış olduğundan PREMIER TUR TURİZM ve SAN. A.Ş. sorumlu tutulmaz. Herhangi bir nedenle tahsis edilen otelde kalmaya veya otel değişikliği yapan yolcular PREMIER TUR TURİZM ve SAN. A.Ş.’nden hiçbir ücret talep edemeyeceği gibi bu durumdan acenteyi sorumlu tutamaz. Acente programdaki standartlara bağlı kalmak koşulu ile otel değişikliği yapabilir. Bu durum iptal, iade ve tazminat nedeni yapılamaz.

12- İPTAL
Yolcuların özel veya ailevi hayatlarında oluşabilecek olağanüstü gelişmeler veya sağlık sorunları gibi kişisel mücbir sebepler nedeni ile kişisel olarak tura katılımlarını iptal edebilirler. Ancak bu iptallerde 8 (sekiz) numaralı maddedeki kurallar geçerlidir. 

Bunun dışında, tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek her türlü siyasi olay, grev, afet, hava şartlarındaki olumsuzluklar, devletler arası ilişkilerden doğabilecek her türlü değişik ve gecikmelerde mücbir bir sebep nedeni ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ’nin kararı ile seyahat iptal edilebilir ve yarıda bırakılarak yolcuların güvenli bir şekilde Ankara’ya geri dönüşleri sağlanabilir. Bu durumda seyahat için ödenen bedeller ile alakalı olarak PREMİER TUR o ana kadar bu tur ile yapmış olduğu belgelendirdiği (faturasını ve ödeme belgesini ibraz ettiği) tüm harcamalar kesilerek kalan rakam ANKARA LOZAN MÜBADİLLERİ DERNEĞİ’ne geri iade edilir. Bu durumda madden mağdur olan yolcular bu kayıplarını sigorta şirketinden talep edebileceklerdir.